Ispaniškas jaučio uodegos troškinys lietuviams

Kaip žinia, mes ne tik prekiaujame puikia lietuviška jautiena, bet ir patys esame aistringi mėsiškos virtuvės fanai. Kaip kitaip žinotume, ką pasiūlyti mėsą mylinčioms virtuvėms? Pasidalinsime dar vienu receptu – jaučio uodegos troškinys raudoname vyne.

jaučio uodegos troškinys

Šis troškinys – lietuviškai virtuvei pritaikytas ispaniškas jaučio uodegos troškinys, kaip jį gaminame mes.

Jaučio uodegą, supjaustytą gabalais, apvoliojame druskos, pipirų, česnakų granulių mišinyje bei miltuose ir sudėję į įkaitintą keptuvę pakepame aliejuje (galima svieste), kol paruduos iš visų pusių. Apkeptus uodegos gabaliukus išimame ir atidedame. Į įkaitintą keptuvę (su aliejumi arba sviestu) dedame tris ratukais supjaustytas morkas, tris žiedais supjaustytus svogūnus, vieną smulkiai supjaustytą porą ir pagal skonį įspaudžiame arba įpjaustome česnako.

Viską pakepame apie 10 minučių. Daržovėms apkepus, supilame jautienos sultinį (apie 0,5 l) ir raudono vyno butelį, sumaišome. Į troškinį sudedame apkeptus uodegos gabalus (mėsa turi būti būti apsemta skysčiu. Tada uždengiame ir ant silpnos ugnies verdame 3,5 – 4 valandas.

Praėjus šiam laikui, mėsą ištraukiame ir paliekame šiltai. Likusį troškinį kaitiname atidengtą, leidžiant nugaruoti pusę skysčio. Tada sudedame mėsą atgal.

Receptą visada galite paįvairinti, papildydami jį chorizo dešros gabalėliais, mėgstamais prieskoniais, daržovėmis bei žolelėmis.

Labai tinka patiekti su bulvių koše ar tiesiog salotomis.

Skanaus!

Tagged ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *