Tropinės salotos su brandinta jautiena

Kadangi šį receptą rašau į Lietuvą atplūstant tropiniams karščiams, tai receptas toks ir bus – tropinės salotos su brandinta jautiena. Puikiai tiks mentė arba sprandinė, nes jos turi minkšto jungiamojo audinio, kuris kepamas suteikia jautienai puikų skonį.

Patiekalas iš tų egzotiškų, tai iš anksto pasirūpinkite šiais ingridientais (šio kiekio sočiai užteks 5-6 žmonėms):

  • 0,5kg brandintos jautienos mentės arba sprandinės;
  • porą česnako skiltelų;
  • truputis imbiero šaknies (koks 1cm gabaliukas);
  • kelis laimo lapus ir citrinžolės kotelius (tikrai daug nereikia, čia labiau dėl egzotikos);
  • vaisių: 1 kivi, 4 mangai, 4 avokadai ir 1 laimas;
  • žuvies padažo ir aštraus čili padažo;
  • jūsų mėgiamų žaliųjų salotų.

Važiuojam. Juostelėmis supjaustytą jautieną bent pusvalandžiui pamarinuokime. Kadangi gaminame tropines salotas, tai ir marinatą paruošime kiek mandresnį 🙂 Sublenderiuojame porą skiltelių česnako, nedidelį imbiero gabaliuką, vieną luptą kivį. Jei norite išgauti dar egzotiškesnį skonį, dar galite pridėti kelis laimo lapus ir porą kotelių citrinžolės – tokių dalykų tikrai rasite, ypač jei domitės tailandietiška virtuve. Į visą šį marinato mišinį dar įpilame kokius 4 šaukštus žuvies padažo (rasite pas tuos pačius tailandiečius).

Kol jautiena marinuojasi, galime pasiruošti salotų užpilo. Čia irgi bus truputis egzotikos: sumaišome nutarkuotas vieno laimo žieveles, po 4 šaukštus laimo sulčių iš žuvies padažo, porą arbatinių šaukštelių aštraus čili padažo. Su padažu baigta.

Dabar kubeliais supjaustome nuluptus mangus ir avokadus, ir juos užpilame puse pasigaminto salotų užpilo. Laimo sultys turi savybę išlaikyti vaisių spalvą, todėl visas patiekalas bus ne tik skanus, bet ir spalvingas.

Kol žaidėme su užpilu, jautiena jau pasimarinavo ir laikas ją kepti. Kepama labai įkaitintoje keptuvėje su nedideliu kiekiu aliejaus. Kadangi jautiena yra brandinta ir dar marinavosi su kiviu, tai kepti reikės labai trumpai. Tiesiog stebėkite, kada marinatas susikaramelizuos ir verskite jautieną ant kitos pusės. Iškeptą jautieną atidėkite į šalį ir leiskite jai „pailsėti“ 15-20min.

Štai ir viskas – į lėkštutes sudėkite savo mėgiamų žalių salotų, paruošto vaisių mišinio, ant viršaus pakeptos jautienos juosteles ir užpilame likusį salotų užpilą.

Skanaukite ir įsivaizdiuokite egzotiškus tropikus!

Tagged , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *