Šviežiai skintas burgeris

Didelės dramos iš burgerių nedarau – juos ruošiu paprastai, be jokių guacamole padažų, romaine salotų, keptų baklažanų… Juk esmė yra pačios brandintos jautienos skonis ir kvapas. Bet kai kaimynai pradeda dovanoti šviežiai nuskintą, išrautą ar užkonservuotą rudeninį derlių, imi ir pradedi grūdinti skonio receptorius naujais potyriais.

Su sąlyga, kad brandinta jautiena jau užsakyta iš www.mesininkas.lt, o draugai ar kaimynai  grįžo iš sodų ir daržų su per gausiu derliumi,  siūlau pikantiško burgerio receptą. Jums reikės (4-iems burgeriams):

– 0,5kg maltos brandintos jautienos;
– 2 šaukštai smulkintų graikinių riešutų;
– ketvirtis arbatinio šaukštelio druskos;
– ketvirtis arbatinio šaukštelio  šviežiai grūstų pipirų;
– 1 didelis rūgštus obuolys, supjaustytas plonomis skiltelėmis;
– pusės stiklinės Brie tipo sūrio (minkšto);
– pusės stiklinės trintų uogų (pvz. gervuogės, šilauogės ar pan.).

mesininkas_skintasburgerisŠvelniai, bet kruopščiai sumaišome jautieną su riešutais, pipirais ir druska, bei suformuojam 2-3cm paplotėlius. Paplotėlio viršuje pirštu įspaudžiame duobutę – taip jis neišsipūs kepamas. Gerai įkaitintame griliuje pakepame paplotėlius po 2-3 min. iš abiejų pusių (galima ir keptuvėje). Jokių vartymų, vienam šonui – vienas kartas. Tai brandinta jautiena, jai to pilnai pakaks. Paplotėlius atidedame į šalį  šiltai pailsėti. Per tą laiką pasišildome burgerio bandeles ir tuomet dedame obuolių skilteles, jautieną, smulkintą sūrį ir užpilame uogų trynės. Užvožiam antra bandelės pusele ir pradedam skonio eksperimentą.

Drąsiai siūlai ir jums pasiryžti tokiam burgeriui!

Tagged , , , ,