Kepsnys „Marchand de Vin“

Savo meniu turime ir antrekotą. Tai mėsos dalis, išpjauta iš nugarinės tarp stuburo ir šonkaulių. Minkšta ir sultinga, todėl, kaip ir įprasta nugarinė, puikiai tinkanti steikui. Tą proga pabandom pasiskrudinti klasikinį prancūzų kepsnį raudono vyno padaže – Marchand de Vin (pranc. vyno pirklys).

MarchanddeVin

Prieš kepant, jautienos kepsniai turi sušilti iki kambario temperatūros. Abi puses gausiai apibarstome šviežiai maltais pipirais ir trupučiu druskos (aš to nedarau, nes druska ištraukia iš mėsos skysčius, o ir šiaip jos beveik nevartoju). Iki dūmelio įkaitintame alyvuogių aliejuje apkepame kepsnius – mėgstu Rare, tai kiekvienai pusei pakanka 2 min. Mėsytę atidedame į šalį ilsėtis ir dar uždengiame folija, kad neatvėstų.

Sumažiname temperatūrą ir toje pačioje keptuvėje (įpilkite dar truputį aliejaus) 1-2 min. iki švelnaus parudavimo pakepiname smulkintus svogūnus ir česnaką. Pilam vyną ir maišydami šildome jį 2-3 min. kol pradės tirštėti (taps panašus į glazūrą). Tada suberiam smulkintas žoleles ir iš iškeptos mėsos išbėgusias sultis. Nuimame keptuvę nuo ugnies ir sumetame ten gabaliukais pasmulkintą sviestą. Kol jis ištirps, paruoškite lėkštes, sudėkite kepsnius ir, voilà, užpilame padažą. Galima patiekti su keptomis bulvytėmis ir, suprantama, mėgstamu raudonu vynu.

Skanaus!

Tagged , , , ,