Jautienos troškinys „Gutstaute“

Brandintos jautienos troškinys yra vienas paprasčiausių procesų su nesugadinamu rezultatu. Šiam troškiniui reikės dviejų pagrindinių dalykų: a) brandintos jautienos iš www.mesininkas.lt ir b) alaus iš Špunkos. Na ir kitų smulkmenų.

mesininkas_gutstautas

Taigi – procesas. Atsikemšu alaus, čia sau, ne troškiniui. Supjaustau jautieną kubeliais ir padalinu į dvi dalis (nes kepu per du kartus, kad viskas apkeptų tolygiai iš visų pusių). Dideliame troškinimo inde pašildau aliejų ir sviestą (esu prisviręs Ghee sviesto, jis suteikia nerealų skonį). Dedu vieną jautienos porciją ir kelias minutes apkepęs atidedu į naminiams gyviams nepasiekiamą vietą. Kartoju tą patį su likusia jautiena. Kepama jautiena išleis savo sultis – tai ne kraujas, neišpilkite šio skysčio!

Toliau – tame pačiame inde (išėmus jautieną) iki švelnaus rudumo pakepinu svogūnus ir česnaką. Supilu jautienos sultinį. Atsikemšu kitą alus, šį kartą pilu į troškintuvą. Pamakaluodamas sulaukiu, kada pašils sultinys su alumi. Suverčiu pakepintą jautieną (prieš tai dar ją pasmulkinu, kad išleistų daugiau savo sulčių) ir nuo kepimo likusį „kraują“.

Tada eina druska su pipirais, Vorčesterio padažas, pomidorų pasta skoniui praturtinti, cukrus (jei norit egzotikos – galit pakeisti juodu šokoladu) ir paprika. Uždengiam puodą, sumažinam ugnį ir 1.5-2 val. paliekam troškintis ir einam alaus. Besitroškindama jautiena vis labiau minkštės ir troškinio ingredientai persismelks vienas kito kvapais ir skoniais.

Ok, grįžtam prie šedevro su pasmulkintomis morkomis ir bulvėmis. Sudedame į puodą – jei jaučiate, kad troškinys per tirštas, nepagailėkite ir įpilkit dar kiek alaus (arba vandens, jei alus baigėsi). Per pusvalandį daržovės turėtų suminkštėti.

Taigi, prieš tai subėgiojęs dar alaus ir pabarstęs petražolių ant troškinio galiu kvieti kokių 6 žmonių chebrą prie stalo.

Skanaus!

Tagged ,